Чи потрібно видаляти зуби мудрості?
Насправді зуби мудрості часто вважають атавізмом, тобто залишком, який не є потрібним. Це пояснюється тим, що нам просто не потрібна така велика щелепа, як у наших далеких предків, оскільки ми не пережовуємо грубу їжу. Цікаво, що у деяких людей зуби мудрості дійсно не виростають, а іншим часто доводиться стикається з проблемами, такими як кривий ріст, пошкодження ясен та щік, порушення прикусу та інші неприємності.
Коли починають рости зуби мудрості?
Як правило, розпочинають свій ріст у віці від 18 до 25 років. Вони можуть не вирости в повному обсязі, іноді їх елементи формуються всередині кісткової тканини й залишаються невидимими зовні. Проте, статистика свідчить, що у 70–80% населення землі вісімки все ж таки виростають.
Чи потрібно видаляти зуби мудрості?
Не обов’язково. Якщо їх ріст не супроводжується запальним процесом та постійним болем, і якщо вісімки не схильні до карієсу, їх можна залишити. Видалення зуба мудрості не є обґрунтованим у 100% випадків. Однак усі питання, пов’язані з цим, вирішуються стоматологом індивідуально. Часто в таких випадках на огляд та діагностику пацієнта залучають кількох лікарів. Остаточне рішення приймає лікар-терапевт, хірург, ортопед і ортодонт.
Ускладнення, які можуть спричинити зуби мудрості:
1. Перикоронарит – запалення ясен над зубом мудрості.
Під ясна потрапляють рештки їжі та бактерії, які провокують запальний процес. Це супроводжується нестерпним болем, набряком, може накопичуватися гній.
2. Зуб росте в сторону сусідніх зубів.
Викликає почуття розпирання, дискомфорту, часто болю, і може викликати скупченість зубів, що стоять попереду в зубному ряду.
Показання для видалення зубів мудрості:
Коли варто зберегти зуби мудрості?
- Зуб прорізався і росте рівномірно, не порушуючи прикус.
- У нього є зуб-антагоніст — протилежний зуб, який забезпечує правильне навантаження на щелепу.
- Зуби здорові, тобто відсутні серйозний карієс або інші стоматологічні проблеми.
У такому випадку варто лікувати (якщо потрібно) та зберігати зуби мудрості, оскільки вони можуть стати корисними у подальшому при протезуванні.
Чи боляче видаляти зуби мудрості?
Видалення зуба мудрості є досить складною операцією, але завдяки сучасній стоматології воно абсолютно безболісним. Застосування анестезійних препаратів виключає будь-які болісні відчуття. Операція може здаватися страшною, але фактично вона не така страшна.
Етапи процедури видалення зуба мудрості:
- Седація або анестезія: Рекомендується седація для тривалих або складних операцій або якщо пацієнт дуже хвилюється.
- Розрізання ясен: Проводиться, якщо моляр ще не прорізався. Стоматолог виконує цю процедуру, щоб відкрити зуб для видалення. Якщо зуби мудрості прижаті до кістки, кісткова тканина вирізається для видалення.
- Підготовка зуба: Якщо вісімки знаходиться в нетиповому положенні, стоматолог може розпилити зуб на менші частини. Це дозволяє зменшити розмір отвору в яснах.
- Видалення: Після підготовки проводиться видалення зуба. Під час цієї процедури пацієнт може відчувати певний тиск на щелепу.
- Накладання швів: Після видалення зуба стоматолог накладає шви на ясна.
Запрошуємо на консультацію в клініку INNOVO, де висококваліфіковані стоматологи та хірурги готові забезпечити вам кращий догляд за вашим здоров'ям та розглянути всі можливі варіанти лікування. Зробіть перший крок до здорової посмішки, записуйтеся на консультацію!