Не хочу коронку, хочу реставрацію!

Не хочу коронку, хочу реставрацію!

Ледь не щодня ми чуємо від наших пацієнтів, що вони готові реставрувати свої зуби фотополімерним композитом, аніж покрити його керамічною коронкою, навіть якщо він не буде триматися довго, бо зуб сильно зруйнований.

У відповідь чуємо різні тези:

1. зуб під коронку треба сильно обпилювати, з нього залишиться “пеньок”

2. під коронками зуби гниють, будуть темніти ясна і з’явиться неприємний запах з рота

3. буде просто незручно жувати

Більшість з цих страхів виправдані негативним досвідом пацієнтів, яких неякісно протезували металокерамічними коронками.

Давайте розберемося по порядку:

1. З зуба лишався “пеньок”, лише коли його треба було обробити під металокераміку, а з появою прес-кераміки, або фрезерованої, товщина, на яку треба обробити зуб не перевищує 1мм.

2. Зуби гниють під коронками лише коли немає щільного прилягання між зубом і коронкою, це напряму залежить від якості роботи зуботехнічної лабораторії та вашого лікаря. З появою цифрових сканерів та фрезерів, ця точність зросла в рази. З сучасними технологіями зазор між коронкою та зубом вимірюється мікронами.

3. Ясна темніли від кобальто-хромового сплаву, з якого робилися ковпачки під металокераміку. І щоб приховати цю металеву гірлянду у края коронки, її треба було завести глибоко під ясеневий край, що спричиняло запалення та потемніння ясен у майбутньому. При протезуванні безметалевою керамікою край коронки розміщується на рівні ясен і не глибше.

4. Неприємний запах з рота теж свідчить про погане прилягання коронки до зуба, про нависаючі краї реставрації, де скупчуються залишки їжі і потім з’являється неприємний запах.
З появою безметалевої кераміки більшість з цих проблем зникли, але все ж таки треба пам’ятати, що багато чого залежить не тільки від технології, а й від оператора, тому обираючи лікаря чи клініку обов’язково звертайте увагу на досвід, обладнання, відгуки та рекомендації. І будьте здорові!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

{:ru}Оформление заказа{:}{:uk}Оформлення замовлення{:}

Оформите услугу в пару кликов

Дякую

Ми з Вами зв’яжемся